Facebook Slider

Shanghai2012Henri Viirok kindlustas endale stabiilse sõiduga juba teise võidu kolmest võimalikust sel hooajal. Veel olid poodiumil Ivar Kalamees ja Alari Algpeus.

Kvalifikatsioon möödus põnevalt, enne Alari väga kiiret ringi olid eesotsas ajavahed pea olematud. Lõpuks aga paugutas Alari tõelise superringi ning võitis kvalifikatsiooni. Järgnesid Raino Rõõm ja Henri Viirok.

Start möödus suurtemate vahejuhtumisteta, kerged spinnid tagaosas, nagu alati. Algusest peale hakkasid eest ära minema kolm sõitjat - Henri Viirok, Alari Algpeus ja Raino Rõõm, kusjuures juba kolmandal ringil põrkasid kaks viimast kokku ja sellega pääses Henri Viirok liidripositsioonile, mida ta järgneva sõidu jooksul andis käest vaid boksipeatuste ajal.

Pärast kokkupõrget Alari veel spinnas ning langes neljandaks, Ivar Kalamehe seljataha, kusjuures Ivar hakkas nüüd Rõõmule järgi jõudma. Samal ajal tekkis tagapool lausa võitlusnelik, mis lõppes kokkupõrkega Villem Kraaneri ja Kalle Palmre vahel, viimane kaotas antud olukorras tiiva. Villem Kraaner esitas selle olukorra kohta ka ametliku protesti, kohtunike otsust võib oodata nädala või kahe jooksul.

11. ringil saabus liidritel aeg esimest korda bokse külastada. Kõigepealt pittisid Raino ja Alari, ring hiljem ka Viirok, kusjuures boksist väljudes oli Raino ja Henri vahe olematu, mööduda Rainol siiski ei õnnestunud. Veel üks ring hiljem külastas bokse ka Ivar ning Henri tõusis taas liidriks.

Kõige viimasena läks boksi Janek Pettai 22. ringil, tema oli ka ainukene, kes proovis kasutada ühe boksipeatuse taktikat. 24. ringil läks Alari juba teist korda boksi, see oli mitu ringi teistest liidritest varem, näiteks Henri Viirok läks boksi 27. ringil.

14 ringi enne lõppu põrkasid Alari Algpeus ja Raino Rõõm taas kokku ning päädis see Rõõmu katkestamisega, jututoas väljendas ta ka üsna furoorikalt, mida ta Algpeusist arvas. Ring hiljem jõudis Kalamees Algpeusile järgi ja möödus.

Sõidu tulemused SLS-s