Facebook Slider

2014 Porsche Cup'i meister on Henri Viirok

Written by Toomas on . Posted in rFactor

PorscheCup14 2Seda, mis hakkab juhtuma 2014 Porsche Cup hooaja viimasel etapil, ei osanud vist paljud võistlejad ka oma kõige ilusamates ning teised oma õudsemates unenägudes ette näha. Nimelt sarja senise liidri, Rait Tuulikase jaoks, kelle edu Henri Viiroki ees enne viimast etappi oli 28 punkti, algas võistlus suurepäraselt. Ta võitis kvalifikatsioon ning oli esimese ringi lõpuks Henri Viiroki järel teisel positsioonil. Tema selja tagant aga hakkas mööda pressima Villem Kraaner, kellel see paraku ei õnnestunud ning toimus kokkupõrge. See oli aga piisav, et lõhkuda Raidu masin ning ta katkestas pärast 9 ringi läbimist. Sõidu jooksul ei andnud liidripositsiooni kordagi käest Henri Viirok, kes kahandas Raidu 28-punktilise edu kõigest kolmele punktile. Teise koha selles sõidus sai Villem Kraaner ning kolmas oli Rauno Muru.

Teises sõidus vajas Rait juba väikest imet, et tõusta meistriks, kuna tema startis sõidule 17. kohalt, Henri Viirok aga 8. kohalt. Seda imet, mis oleks Raidule tiitli toonud, paraku ei juhtunud. Ta osales esimese kurvi avariis ja katkestas juba esimesel ringil. Nüüd oleks Henri Viirokile tiitli kindlustamiseks piisanud kõigest 12. kohast. Suurepärase stardi teinud Henri tõusis aga juba 3. ringil taas võistluse liidriks ning edasi oli kõik juba vormistamise küsimus. Teisel kohal lõpetas sõidu Rauno Muru ja kolmas oli Villem Kraaner.

Sellise lõpu saanud sarja võitja Henri Viiroki kogus oma kontole hooaja lõpuks 178 punkti, teise koha saavutas 159 punktiga Villem Kraaner ja kolmandaks jäi Rait Tuulikas 156 punktiga.

SLS-i hooaja link: kliki siia