Facebook Slider

Rait Tuulikas võitis Watkins Glenis mõlemad sõidud

Written by Toomas on . Posted in rFactor

watkins14

Rait Tuulikas tegi 16. veebruaril toimunud Porsche Cup 2014 etapil puhta töö, kui võitis esmalt kvalifikatsiooni ning seejärel mõlemad sõidud. Sõitudele lisas põnevust fakt, et nii Rait Tuulikas kui ka kolmandalt kohalt startinud Argo Teder olid mõlemad teeninud endale boksist läbisõidu karistuse. Kui mõlemal karistus kantud, oli liidriks tõusnud Henri Viirok. Samal ajal kui Henri liikus teistel eest ära, käisid tema selja taga seinas paljud kiired sõitjad, näiteks Villem Kraaner ning Rauno Muru. Kraaner, kes oli võistlust alustanud suurte lootustega tiitli osas, pidi käima boksis ning nii oli lootus suurtest punktidest kustunud. Võistluse viimasel kolmandikul eksis ka Henri Viirok, kes lõhkus masina päris korralikult, kuid boksi ei tulnud. Sõidu võitis Rait Tuulikas ning teine oli Argo Teder, kolmas oli üllatuslikult Janek Pettai.

Ka teine sõit ei kulgenud hästi Villem Kraaneril ja Rauno Murul, keda tabas taas ebaõnn. Ka Henri Viirok eksis sõidu keskel ning nii tõusis taas liidriks sõitu 8. kohalt alustanud Rait Tuulikas, kes ka sõidu võitis. Teine oli Henri Viirok ning kolmas Toomas Jõgi. Sarja senine liider Villem Kraaner sai kirja 12. koha kaotades liidrile 2 ringiga.

Sarja uueks liidriks tõusis suurepärase võistluse teinud Rait Tuulikas, kellel on 156 puntki, teine on 28 punkti kaugusel Henri Viirok, kolmas on Villem Kraaner, kes jääb liidrist maha 36 punktiga. Hooaja lõpuni on jäänud veel ainult üks etapp ning maksimaalselt on võimalik saada veel 50 punkti, mis jätab tiitliheitlusesse punktitabeli esikolmiku.

Kes võtab sarja üldvõidu? Kas see on uustulnuk Rait Tuulikas või suudavad liiga veteranid Henri Viirok ja Villem Kraaner vahe tasa teha ning ise võidu võtta? Need on küsimused, millele saame vastused juba 2. märtsil kui Porsche Cup 2014 lõpetab hooaja Fuji ringrajal.