Facebook Slider

Porsche Cupi Jerezi etapi kokkuvõte

Written by Toomas on . Posted in rFactor

Porsche2014Jerez

19. jaanuaril toimus järjekorras teine F1CEL Porsche Cup 2014 etapp. Seekord oli toimumispaigaks Hispaanias asuv Jerezi ringrada. Kella 19.00 oli serverisse kogunenud 19 võidusõidu huvilist. Nüüd kõigest lähemalt.

Kvalifikatsioon

Kvalifikatsiooni võitis Henri Viirok, kes hotlapi tabeli põhjal oli üks soosikutest. Talle järgnes 0,6 sekundiga Rait Tuulikas, kolmas oli Sander Kallas. Esikümnesse mahtusid veel Villem Kraaner, Rauno Muru, Argo Teder, Alvar Klaus, Mauris Põldma, Toomas Jõgi ja Janek Pettai.

1. Sõit

Start ebaõnnestus täielikult teiselt kohalt startinud Rait Tuulikasel, ka stardirivi tagumises otsas oli palju neid, kelle start polnud kõige parem. Nii sõitiski Marti Lint kohe stardis tagant sisse Tarmo Sootsile. Esimene kurv läbiti esiotsa meeste poolt küll väikeste tõuklemistega, kuid midagi hullu seal ei juhtunud. Tagapool seevastu toimus kokkupõrge ja nii mõnigi sõitja leidis pärast seda ennast risti teepeal olevat. Esimesel ringil vahetati omavahel pidevalt kohti ja nii mõnigi käis ka kruusa peal, ringi lõpuks oli liider esimeselt kohatlt startinud Henri Viirok, teine oli Sander Kallas ning kolmas Argo Teder.

Villem Kraaner, kes esimeste kurvidega oli langenud vahepeal 9. kohale, oli kolmanda ringi alguseks tõusnud neljandaks ja asus liidreid jälitama. Sama ringi lõpus tuli läbisõidu karistust kandma Rauno Muru, kes langes 7. kohalt 10. kohale. Seitsmendal ringil möödus Rait Tuulikas Alvar Klausist ning tõusis 5. kohale. Henri Viirok kasvatas oma edu iga ringiga. Janek Pettai ajas taga 12. kohal olevat Marti Linti, nende duell lõppes Marti spinniga. Üheksanda ringi esimeses kurvis läks Argo Tederi pidurdus natuke pikale, selle olukorra kasutas ära Villem Kraaner, möödudes Argost. Villem ei suutunud edu  kasvatada ning üsna pea ühines viimase poodiumikoha eest võitlusesse ka Rait Tuulikas. kaheksandal kohal sõitev Rauno Muru oli kinni püüdnud Mauris Põldma.

11. ringil tegi Rait Tuulikas liiga optimistliku manöövri Argo Tederi vastu, mille tõttu kaotasid mõlemad sõitjad aega  ning Villem Kraaner sai võimaluse kergemalt hingata. Järgnenud ringi esimeses kurvis tegi Argo vea, mistõttu möödus temast Rait. Kogu seda möllu jälgis tagant Alvar Klaus, kellel siiski ei tekkinud võimalust kohta parandada. Eelviimasel ringil sai vägitükiga hakkama Enno Tubin, kes kolme ratta peal sõites oleks peaaegu Villem Kraaneri võistluse lõpetanud. See andis taaskord suurepärase võimaluse Argole ja Raidule, kes asusid Villemit ründama. Rait ja Villem pidasid maha tõsise heitluse, sõites vahepeal mitu kurvi külg-külje kõrval. Viimasel ringil Rait eksis ning Argo pääses temast mööda, kes omakorda eksis viimasest kurvist välja kiirendamisel ja nii mööduski Rait Argost enne finišijoont. Viimastel ringidel Mauris Põldma taga olnud Rauno Muru ei suutnud Maurisest mööduda ja lõpetas sõidu 8. kohaga. Sõidu võitis kogu aja liider olnud Henri Viirok 21,953 sekundiga Sander Kallase ees, kolmas oli 28,639 sekundi kaugusel Villem Kraaner.

Kvalifikatsiooni ning esimese sõidu tulemused leiate siit.

2. Sõit

Teises sõidus startis esimese sõidu esikaheksa ümberpööratud järjekorras, ehk siis esimeselt kohalt startis Rauno Muru, teine oli Mauris Põldma ning kolmas Alvar Klaus. Stardist said hästi minema Argo Teder ning Henri Viirok. Nagu ka esimesel sõidul, läbiti esimene kurv liidrite poolt küll väikeste kontaktidega, kuid ilma suuremate probleemideta. Esimeses sõidus avarii põhjustanud Marti Lint ei suutnud ka seekord esimest kurvi puhtalt läbida ning sõitis külje pealt sisse Viljar Partsile, kes omakorda andis kerge müksu Toomas Jõgile. Selles intsidendis said mitmete sõitjate masinad kergemaid vigastusi ning paljud käisid ka kruusa peal.

Esimese ringi lõpuks oli Henri Viirok tõusnud juba kolmandaks. Väga hea stardi teinud, kuid esimeses kurvis kohti kaotanud Argo oli kuues, Villem Kraaner tihedalt tema kannul. Kaks liidrit, Rauno Muru ja Rait Tuulikas olid positsiooni eest heitlemas, kui Rait ühes kurvis kergelt takerdus ning andis Henrile võimaluse korraks külje peale saada. Villem Kraaner oli mööda saanud Argo Tederist, pärast mida Argo ühes kurvis eksis ja langes positsioonile 9. Kolmanda ringi 2. kurvis proovis Villem mööduda Sander Kallasest, kes ostsis möödumis võimalust Alvar Klausist, kuid see ebaõnnestus. Samal ringil õnnestus Sanderil mööduda Alvarist, kes loovutas koha ka Villemile, pärast mida Alvar kaotas juhitavuse ja müksas seina.

Nende ees läks masin kergelt libisema Rait Tuulikasel, kellest möödus koheselt Henri Viirok. Rait proovis küll kohta tagasi saada, kuid tegi spinni ja langes viiendale kohale. Järgmisel ringil möödus Henri senisest liidrist Rauno Murust ning hakkas kohe ka vahet kasvatama. Rauno selja taga olevad Sander ja Villem lähenesid tasapisi Raunole, Villem otsis samal ajal võimalusi Sandrist möödumiseks. Kuuenda ringi 4. kurv läks Villemil natuke laiaks ning tema taga olev Rait proovis kohe Villemist mööduda, veel see tal ei õnnestunud.

Kolmik Sander, Villem, Rait, olid väga tihedasti koos, Villem pidi pikalt tõrjuma Raidu möödasõiduüritusi. Tihedalt olid koos ka kohtadel kuus ja seitse olevad Viljar Parts ning Argo Teder. Kümnendal ringil sooritaski Argo möödasõidu Viljarist ning samal ringil möödus Rait Villemist. Tänu Villemi ja Raidu rivaalitsemisele oli kerge vahe suutnud sisse sõita nende ees Sander Kallas.

Kaheteistkümnenda ringi alguseks oli Sander suutnud teisel kohal oleva Rauno Muru kinni püüda, kuid sama ringil viimase sektori alguses läks Sander korraks liiva peale ning hoopis Rait ning Villem pääsesid temast mööda. Rauno Muru, kellele jäid tihti ette ringiga mahajääjad, oli sunnitud endast mööda laskma Rait Tuulikase. Ilmselt oli Rauno masin peale mitmeid kontakte kahjustada saanud, kuna õige pea möödusid temast ka Villem ning Sander. Omakorda sai viimasel ringil Villemist mööda Sander ning tõusis ise kolmandale kohale. Sõidu võitis järjekordselt Henri Viirok, teine oli Rait Tuulikas, kolmas Sander Kallas. Teisele sõidule esimeselt kohalt startinud Raunu Muru pidi lõpuks leppima alles viienda kohaga. 

Teise sõidu tulemuse leiate siit.

Punktiarvestust juhib hetkel Henri Viirok 96 punktiga, teine on Sander Kallas 75 punktiga, kolmas on 70 punktiga Rait Tuulikas. Terve punktitabeli leiate siit.

Arvestades mõlemas sõidus toimunud arvukaid reegliterikkumisi võib arvata, et nii mõnelgi sõitjal on endale reeglid selgeks tegemata või üldse lugemata jäänud. Lugege palun reeglid läbi ning arvestage ka teiste sõitjatega.

Järgmine kord näeme vanade olijate ning uute tulijatega 2. veebruaril, kui toimub 2h kestvussõit Aegna ringrajal.