Facebook Slider

Indrek Reemets võidutses Hiinas

Written by Mart on . Posted in rFactor

Hiina2013Läinud pühapäevasel Hiina GP-l võtsid kaksikvõidu Lotuse piloodid Indrek Reemets ja Morten Nõmme. Veel jõudis üllatajana poodiumile Mart Välja Marussia meeskonnast.

Lotuste domineerimine algas juba kvalifikatsioonist, kus kindlustati esimene stardirivi, mahtudes ainukese meeskonnana 1:36 sisse. Järgnes poolesekundilise vahega Rauno Muru ning neljanda mehena kaotas Mart Välja juba üle sekundi. Edasi oli stardijärjekord Sander Heinväli, Janek Pettai, Villem Kraaner, Lauri Randma, esimest korda F1-st osa võtnud Rando Tamm, Kalle Palmre ning viimaselt kohalt startis karistuse tõttu Martin Lepassar.

Start möödus rahulikult ja ilma suurtemate õnnetusteta. Esimesel ringil parandas kõige enam kohti viimaselt kohalt alustanud Martin Lepassar tõustes 11. kohalt kuuendaks. Indrek Reemetsal õnnestus start samuti suurepäraselt ja nii jäigi Morten stardijärgselt teiseks. Neljandal ringil ebaõnnestus Rauno Murul esimene kurv ning spinn oli kerge tulema, ise kommenteeris ta "mäng sünkroniseeris ja kaldusin 1. kurvis rajalt välja ja spinnasin".

Kolme peatuse taktikaga sõitjatel hakkasidki 8. - 10. ringi saabudes boksipeatused. Liidritest peatusid Morten Nõmme ja Rauno Muru, teised kavatsesid teha vaid kaks peatust. 14. ringi saabudes pidid nemadki lõpuks peatuma. Ring hiljem peatus Janek Pettai, kes sai seetõttu ühe ringi ka liidripositsioonil sõita. Pärast esimesi boksipeatuseid oli Morten taas esimeseks tõusnud, Indrek oli teine, järgnesid Rauno, Mart ja hea sõiduga viiendaks tõusnud Martin Lepassar.

Taas algas peatuste virr-varr, esimestena vahetasid rehve Rauno ja Martin, mõni ring hiljem Nõmme ja üllatuslikult taktikat vahetanud Indrek Reemets. Pärast sõitu kommenteeris ta taktikavahetust "Mõtlesin pikka aega, et mida teha - kaks peatust või kolm. Venitasin esimese stindi pikemaks ja kui nägin, et Morten ja Rauno tegid peatuse, siis oli asi selge - ainult kolme peatusega suudan konkureerida". Viimasena peatus liidritest Mart Välja, kelle jaoks see oli viimane peatus.

Kolmekümnenda ringi kandis tehti viimased peatused, kusjuures Morten kukkus Mardi seljataha ning kaotas seal aega, Morteni kommentaar: "see **** võib-olla võidu ära". Pärast Mardi eksimust kuuenda kurvi pidurdusmaal õnnestus tal mööduda ja Indrekut püüdma asuda. Samal ajal oli tagantpoolt lähenemas Rauno Muru, koos Mardiga peeti viimastel ringidel maha väga vägev võitlus viimasele poodiumikohale. Mitmel korral põrkasid masinad ka kokku. Lõpuks päästis Mardi tunduvalt suurem kiirus sirgetel.
Hiina2013 2

Lõplik paremusjärjestus

1 Indrek Reemets Lotus
2 Morten Nõmme Lotus
3 Mart Välja Marussia
4 Rauno Muru Mclaren
5 Martin Lepassar Mclaren
6 Janek Pettai Force India
7 Lauri Randma Sauber
8 Villem Kraaner Marussia
9 Kalle Palmre Red Bull
10 Sander Heinväli Barons
11 Rando Tamm Mercedes

Järgmine etapp leiab aset juba vähem kui kahe nädala pärast Bahreinis Sakhiri ringrajal. Seal on ilmselt rajal tagasi ka Hiina etapilt puudunud Ferrari sõitjad Alari Algpeus ja Sander Kallas, kes esimeses otsas vett segama hakkavad. Seniks nägemiseni!