Facebook Slider

Ferrari kaksivõit Austraalias

Written by Mart on . Posted in rFactor

Hooaja avaetapil näitasid end eriti heast küljest Ferrari meeskonna sõitjad, kes võtsid Austraalia GP-lt kaksikvõidu. Alari Algpeus näitas juba kvalifikatsioonis kiireimat aega ning sõidus tõestas oma üleolekut, võites pea minutilise eduga võistkonnakaaslase Sander Kallase ees. Veel jõudis poodiumile Indrek Reemets Lotuse roolis.

Austraalia2013Kvalifikatsiooni parimaks ajaks jäi seekord 1:25.530, mis tagas Algpeusele küll esimese stardipositsiooni, kuid ise kommenteeris ta oma kvalifikatsiooni "Olen rahul, koht mida soovisin, aga olin kiiremaks suuteline. Mingil hetkel kiirel ringil tegin väikse jama sisse ja sellest piisas." Teiselt kohalt startis Morten Nõmme (Lotus), nende järel Raino Rõõm (Sauber) ja Sander Kallas. Kvalifikatsiooniga ei jäänud rahule Rauno Muru "Kvaliga rahule ei jäänud, harjutamisel segasid mitmed mängu krässimised ning oleks tahtnud teha vähemalt 1.26 aja sõita aga viimasel kiirel ringil tegin väikese vea, 7. koht."

Start möödus suuremate vahejuhtumiteta, küll aga sundis Morten Alarit koguni neljas kurvis positsiooni kaitsma. Esimene suurem õnnetus juhtus teise ringi viimases sektoris, kus omavahel põrkasid kokku Martin Lepassar ja Andre Rahumeel, napilt õnnestus kokkupõrget vältida Mart Väljal.

Seejärel asus Algpeus vahet kiiresti suurendama ja oli peagi püüdmatus kauguses. Ülejäänutele jäigi üle vaid teise koha peale võidu sõita, mis tiheda võitluse tõttu üsna suure pundi moodustas. Mõne ringi järel põrkasid omavahel kokku Nõmme ja Rõõm, misjärel tekkisid Nõmmel ka mõned tehnilised probleemid pedaalidega, ise kommenteeris ta nii:

Sõidu start oli hea, natukene jäi puudu Alarist möödumiseks. Esimesed ringid olid Rainoga jõhkralt huvitavad. Siis tuli Rainoga väike kokkupõrge ja sõitsin välja, said paar tükki mööda. Siis hakkasin tagasi rapsima ja pidurdused venisid pikale... sellepärast, et pedaalide taga olev kast mis mul oli, see käis kuidagi vastu piduri regulaatorit ja pidureid enam polnud  Siis failisin 1. kurvis veel kus kaotasin tiiva kuna libisemise hetkel arvuti tegi väikest lagi ja oligi. btw Alarile poleks nagunii vastu saanud seega pole midagi hullu.

Kolmandana lõpetanud Indrek Reemets jäi rahule nii kvalifikatsiooni kui ka sõiduga:

Kvalis tuli enda parim-võib rahul olla. Start läks rahulikult kuigi kaotasin koha Stenile. Esimene ring läks suht rahulikult,aga teisel ringil jäin maga vist ja napilt suutsin Sanderiga kontakti vältida. Pidurdasin liiga hilja ja napilt oleks Sanderile tagant sisse pannud. Jõudsin seina keerata ja sealt edasi liivale. Liival kaotasin ca15seki. ja vasak vedrustus kollane. Juhitavust see ei mõjutanud,aga unustasin damage maha võtta ja pitis tuli veel 10seki lisaks. Terve sõidu pingutasin selle nimel,et teisel ringil tehtud viga tagasi sõita. Lõpuks siis kolmas. Enda kohaga rahul,aga kahju,et tiimikal kehvasti läks.

Pärast sõitu tunnistas neljandaks jäänud Sten Teeorg, et ilmselt ei võimaldanud poodiumikohale sõita ebaõnnestunud taktika valik:

Lõpuks siis sain neljanda koha kuna algne mõte minna ühe peatusega ei tasunud ära. Nähes kui palju aega kaotasin otsustasin minna igaksjuhuks kahega. Raunost sain peale teist boksi uuesti mööda aga poodiumikohal olev Indrek oli liiga kaugel. Palju head kahevõitlust aga taktika peaks järgmiseks paremini läbi mõtlema.

Austraalia2013 2Sõidu edenedes Alari edu üha kasvas, tagapool toimus kõva andmine ning positsioone vahetati tihti, seda nii rajal kui ka boksides. Ainukesena oli ühe boksipeatusega rajal (toimetusele teada olevalt) Rauno Muru, kes hiljem tunnistas, et läks rehvidega veidi alt.

Finišisse jõudes oli Algpeuse edu järgnevate ees juba ligi minut, samale ringile mahtusidki lisaks talle endale veel Kallas, Reemets, Teeorg ja Muru.

Lõplik paremusjärjestus ilmub mõne päeva jooksul SLS-i, hetkel on väikesed tehnilised probleemid.