Facebook Slider

2011 Suurbritannia GP

Written by Mart on . Posted in rFactor


Suvi on läbi ning F1CEL jätkab hooaega Suurbritannias maalilisel Silverstone ringrajal. Veel enne, kui anname ülevaate tulevasest etapist võtame kokku senise F1CEL hooaja, mis on pakkunud rohkesti põnevaid olukordi.

Hooaeg algas traditsiooniliselt Austraalias Albert Parki ringrajal, kus võidutses eelmise aasta F1CEL meister Henri Viirok, kes möödus Ivar Kalamehest vaid paar ringi enne lõppu. Järgmisel etapil Malaisias lõpetas Viirok aga alles kuuendana, võidutses Rauno Muru, teisena lõpetas taas Ivar Kalamees. Seejärel tekkis F1CEL-s ootamatult puhkus, serveriga tekkisid probleemid, mis leidsid lahenduse alles paari nädala jooksul. Lõpptulemusena on F1CEL tulevikus valmis sarnasele rikkele (kõvaketta rike) tunduvalt kiiremini reageerima. Server korras, jätkasime mai keskel liiga sõitudega Türgis Istanbuli ringrajal. Sellel korral ületas finišijoone esimesena vanameister Sander Kallas. Neljas etapp viis meid Hispaaniasse Barcelona ringrajale. Võitjaks osutus F1CEL radadele naasnud Rando Muru, ühtlasi oli see ka esimene eratiimi võit F1CEL F1 ajaloos, tiimiks Mart GP. Viimase suvepausieelse etapi kuulsal Monaco tänavaringrajal võitis taaskord Henri Viirok, kellele järgnesid Rando Muru, Ivar Kalamees ja Sander Kallas.

Pärast esimest viit etappi on seis punktitabelis väga põnev. Kolm esimest sõitjat, Henri Viirok, Ivar Kalamees ja Sander Kallas, mahuvad koguni 8 punkti sisse, jõudsalt on vahet vähendamas neljandal kohal asuv Rando Muru, kes liitus poole hooaja pealt.

 

  1. Henri Viirok - 87p

 

  1. Ivar Kalamees - 84p

 

  1. Sander Kallas - 79p

 

  1. Rando Muru - 57p

 

  1. Rauno Muru - 53p

 

  1. Alari Algpeus - 40p

 2011 F1CEL Silverstone etapp
Olemegi jõudnud tänasesse päeva, mil sõitjad valmistuvad agaralt hooaja teiseks pooleks, mis saab alguse Silverstone ringrajal. Sõitjad on seda etappi kogu suve oodanud ning valmistuvad palehigis, ikka selleks, et näidata konkurentidest paremat tulemust ja koguda etapilt võimalikult hea punktisaak.

Alustame neljapäeval kell 20:00, kui toimub järjekordne F1/GP2 vabatreening. See on uutele sõitjatele hea võimalus harjutada koos Eesti parimate sõitjatega, küsida nõu seade timmimisel ning harjutada stardiprotseduuri (korraldame 2-3 lühikest testsõitu). Samuti testime neljapäeval uut otseülekande süsteemi, mistõttu oleks väga hea, kui kohal on piisavalt sõitjaid.

Laupäeval, 10. septembril, kell 19:00, avab sügishooaja BMW M3 sari. Sõidetakse, nagu kevadelgi, kaks sõitu, kusjuures teine sõit on esimesest 2 korda pikem. Kereautode sarjas võivad osaleda kõik huvilised ning sõidud on tavaliselt väga põnevad.

Pühapäeval kell 18:00 saab alguse GP2 sarja kvalifikatsioon, millele järgneb sõit. Ka siin sarjas on osalemine lubatud kõigile, kusjuures kiiremad sõitjad võivad end üsna pea leida F1CEL F1 sarja kutsutute nimekirjast.

Mis toobki meid nädalavahetuse tähtsündmuse juurde, 2011 F1CEL Suurbritannia GP, kus võtavad omavahel mõõtu Eesti parimad sõitjad. Kvalifikatsiooniga alustatakse kell 20:00, sõit algab umbes kell 20:20. GP-st tehakse ka otseülekanne, mida saab jälgida siitsamast F1CEL kodulehelt või http://www.livestream.com/F1CEL vahendusel.

2011 F1CEL Suurbritannia GP ajakava
Neljapäev, 8. september
20:00 F1/GP2 vabatreening

Laupäev, 10. september
19:00 BMW M3 E92 Silverstone etapp

Pühapäev, 11. september
18:00 F1CEL GP2 Silverstone etapp
20:00 2011 F1CEL Suurbritannia GP (live)