Facebook Slider

2012 Macau Grand Prix

Written by Mart on . Posted in rFactor

MacauGP

Macau Grand Prix on üks legendaarsemaid sõite, kus saavad kokku vormelisõitjad üle terve maailma, et Macau linnatänavatel parim F3 piloot välja selgitada. Macau rada, mida tuntakse ka Guia rajana, on üks nõudlikumaid ja raskemaid maailmas. 6,2 km pikkusel tänavarajal on meeletu, üle 2km pikkune stardisirge aga samas raja keskmine osa on isegi kurvilisem ja kitsam kui Monaco, olles kohati ainult 6 meetrit lai! Tänavaraja kohta on ka suur, üle 30-meetrine kõrguste vahe. Guia ringrada asub Hiina Rahvavabariigis, Lõuna-Hiina Mere rannikul, 60 km Hong-Kongist edelas.

Macau GP-d sõidetakse F1CEL-s juba viiendat korda, eelnevalt on Macaus võidutsenud sellised sõitjad nagu Rasmus Tali (2008, 2010), Priit Välja (2009) ja Sten Teeorg (2011). Osalejate arv on olnud läbi aastate suur, ka sellel aastal on oodata nii F1CEL-i kahurväe kui ka väljastpoolt liigat pärit sõitjate osalemist, kellel õnnestub võita see prestiižikas hooajalõpuüritus?

2012. aasta Macau GP toimub 16. detsembril algusega kell 19:00. Alustame 10-minutilise privaatse kvalifikatsioonisessiooniga, millele järgnevad 10-ringiline kvalifikatsioonisõit ning 15-ringiline põhisõit.

Osalemiseks on tarvis modi ja rada, mida saab alla laadida SimSync'i kaudu. Lisaks tuleb SLS Liigasüsteemis registreeruda Macau GP-le.

Samuti tasub tähele panna, et sõitu saab maksimaalselt 30 sõitjat kvalifikatsiooni ajalise järjestuse põhjal, kusjuures kvalifikatsiooni võitjale ei tohi kaotada üle 10 sekundi (kohtunike loaga võib sõitu saada ka rohkem kaotanud või aega mitte kirja saanud sõitja).

Lisaks sõitudele toimub kahe sõidu vahepeal ka hooaja alguses välja kuulutatud suur auhinnaloos, kus loositakse sõitjate vahel välja 450€ väärtuses Arvutikeskuse kinkekaarte.

Tähelepanu! Modis on 3 erinevat* autoklassi, millise pean mina valima?
Valin Eliit, kui olin 2012 F1CEL F1 hooaja kokkuvõttes esi 8 hulgas.
Valin F1, kui olen osalenud vähemalt ühel F1CEL F1 etapil.**
Valin GP2, kui ma ei ole osalenud F1CEL F1 etapil.
*Klasside vahe seisneb saadavaolevates abides ning mootori võimsuses (kahanemise suunas: Eliit, F1, GP2), mis peaks sõidud võrdsemaks ja huvitavamaks muutma.
**Võib valida GP2 klassi juhul kui ei omata enam rooli (ehk sõidetakse klaviatuuriga).

Lingid
2012 F1CEL Macau GP reeglid
Alternatiivne link modi ja raja allalaadimiseks
Arutelu F1CEL foorumis