Facebook Slider

Ivar Kalamees võitis Formula SimRacing Korea GP

Written by Villem Kraaner on . Posted in rFactor

Ivar Kalamees võitis sõidu kõige tugevamas rFactor Sim-Racingu Vormel-1 liigas. Tubli tulemuse saavutas ka Rasmus Tali, kes 2012 hooajal oma järjestikus kolmanda üldvõidu kindlustanud hollandlase Bono Huisi järel lõpetas 3. kohaga. Varasemalt on eestlastest just Tali võidurõõmu maitsta saanud, edestades konkurente 2010. aasta Malaisia GP-l.

GT Omega Racingu põhipiloot Jeffrey Rietfeldi asendanud Ivar oli näidanud domineerivat ülekaalu juba päev varem madalamas World Series divisionis, edestades oma põhikonkurente poole minutiga.

Kõigest oma kolmandal suure auhinna sõidul osalenud Kalamees üllatas kvalifikatsioonis kogenud ringrajahaisid esiruudu hõivamisega. Start õnnestus meie noorel võidusõitjal samuti ülihästi, esimese ringi lõpuks oli vahe järgnevatega kasvanud paarile sekundile. Rõõmustav oli ka asjaolu, et 2. positsiooni oli välja võidelnud just Tali.

Sõidu edasist käiku vaata ametlikust kokkuvõttevideost.

Formula SimRacing on juba aastal 2001 loodud sim-racingu Vormel-1 eliitliiga, kus aastast 2006 on kasutatud parimate virtuaalvõidusõitjate väljaselgitamiseks simulaator rFactorit. F1CEL-eliitsõitjatest on liigas osalenud Kalamehe ja Tali kõrval ka Raino Rõõm, Allar Foht, Henri Viirok, Rando Muru, Rauno Muru, Priit Välja, Morten Nõmme ja Eduard Kõre.