Facebook Slider

Mis on sim-racing?

Written by Mart on . Posted in Varia

 Mis on sim-racing? (video "Sim Racer 101" SimRacingTonight poolt)

Sim-racing on lühend "simulation racingust" (simuleeritud võidusõit). See tähendab sõitmist virtuaalses simuleeritud keskkonnas, kus masinale mõjuvad realistlikud füüsikalised jõud. Vastupidiselt tugevalt lihtsustatud niinimetatud arkaad-stiilis mängudele (näiteks Need for Speed seeria), mis on mängijale piisavalt lihtsaks tehtud, simuleeritakse simulaatoris palju täpsemalt erinevaid efekte, näiteks rehvi haarduvust, vedrustuse jäikust jne. Kuna autode füüsika baseerub reaalsel elul, siis ei andesta simulaator juhile, kui see üritab kurve füüsikat eirates läbida nagu populaarsetes videomängudes.

Seetõttu peab sõitja autot juhtima samade oskuste ning sõiduvõtetega nagu päris võidusõitjad. Masin tuleb hoida heas tasakaalus, et säilitada haarduvus kõigis rehvides ning järgida tuleb õiget sõidujoont saavutamaks võimalikult häid tulemusi. Kui sõitja ei saa auto kontrollimisega hakkama siis paremal juhul lõppeb olukord spinniga, halvemal juhul seinas ning koguni sõidu katkestamisega.

Kuna sim-racing suudab pakkuda sedavõrd tõelähedast kogemust, arendavad paljud amatöör ning professionaalsed võidusõitjad enda oskusi simulaatori abiga.