Facebook Slider

Mis on F1CEL?

F1CEL-i puhul on tegemist Eesti mitteametlike meistrivõistlustega sim-racingus. Sim-racing ehk eesti keeles simuleeritud võidusõit (või ka virtuaalne võidusõit) on reaalse mootorispordi simuleerimine virtuaalselt, arvutis. Erinevalt päris mootorispordist, mis on väga kulukas, saavad sim-racinguga tegeleda kõik, kellel on võidusõidu vastu huvi ja kes omavad tavalist lauaarvutit ning internetiühendust. Sõitjate vanus varieerub meil 12-aastastest 50-aastasteni. Osalemiseks tuleb omada mängu rFactor 2 (või rFactor) ja lisaks sellele alla laadida vajalikud lisad.

 

Quick-start Guide ehk kiiresti rajale sõitma.

  • Registreeru SLS liigasüsteemis

  • Leia portaalist endale sobiv sari (algajatele GP2 sari, lisaks saab sõita funracesid ja muid sõite)

  • Registreeru SLS liigasüsteemis hooaega (täpitähed asenda oaou-ga)

  • Lae alla ja installeeri rFactor ja SimSync Pro (NB! Ära installi rFactorit Program Files kausta ja jälgi, et rFactor ei oleks ühegi täpitähega kausta sees)

  • Lae SimSync Pro kaudu vastavad raja ja modi failid

  • Ühine F1CEL serveriga ja asu harjutama

 

Kuidas osaleda?

Osalemiseks on kõige parem alustada meie juhendist algajatele, kus on kõik tüüpilisemad probleemid kirjeldatud. Lisaprobleemide tekkimisel on mõistlik küsida abi jututoast või foorumist (lingid on ülemise riba peal). Jututoas ei pruugi alati kedagi kohe käepärast olla, vahepeal on vaja veidi oodata või millalgi hiljem uuesti küsida, või siis kasutada foorumit.

Mida on osalemiseks vaja?

GP2 sarjas või liigavälistes sõitudes osalemiseks piisab arvutist, millega on võimalik rFactorit mängida. Rooli järgi tekib nõue alles siis, kui olete valmis edasi liikuma F1 sarja. Loomulikult on ka GP2 sarjas osalemine rooliga tunduvalt nauditavam, niiet soovitame soojalt endale rool muretseda. Kui te ei tea, millist rooli valida, siis on väga mõistlik küsida abi jututoast või foorumist, abistame teid kindlasti.

F1

Written by Mart on . Posted in Varia

F1

2012 Auhinnafond

Written by Mart on . Posted in Varia

F1CEL 2012. hooaja auhinnafondi kogusummaks on 450€, mis jagatakse välja järgmiste reeglite alusel:

F1 sarja auhinnafond
- Auhinnad hooaja kokkuvõttes esikolmikule: 50€, 30€, 15€
- Lisaks toimub hooaja lõpus ka osaluspõhine loosimine, kus osaletakse järgmistel alustel:
--- Iga 200km läbimisega saab sõitja auhinnakasti ühe sedeli
--- Iga top 10 koht annab lisaks ühe sedeli
--- Loositakse välja järgmised auhinnad: 50€, 5x30€, 6x15€
- Loosis osalemiseks peab sõitja olema osalenud vähemalt 4-l etapil 12-st (33%)

GP2 sarja auhinnafond
- Hooaja lõpus toimub osaluspõhine loosimine, kus osaletakse järgmistel alustel:
--- Iga 100km läbimisega saab sõitja auhinnakasti ühe sedeli
--- Loosis osalemiseks peab sõitja olema osalenud vähemalt 50% sõitudest alates hooaega registreerumisest ning mitte vähem kui 4 etappi.
--- Loositakse välja järgmised auhinnad: 30€, 2x15€

Täpsustused
- Iga loosis osaleja saab võita vaid ühe auhinna (F1 sarja esikolmiku auhinnad siin arvesse ei lähe)
- Kui sõitja vahetab hooaja sees liigat, siis jäävad kogutud kilomeetrid GP2 sarja auhinnakasti ning alates vahetusest kogutud kilomeetrid kogunevad juba F1 sarja loosikasti.
- Kõik rahalised auhinnad antakse üle arvutikeskus.ee kinkekaartide näol.
- F1 litsentsiga sõitja GP2 sarjas osaledes loosipileteid ei kogu.
- F1CEL-l on õigus tingimusi etteteatamata muuta

Mis on sim-racing?

Written by Mart on . Posted in Varia

 Mis on sim-racing? (video "Sim Racer 101" SimRacingTonight poolt)

Sim-racing on lühend "simulation racingust" (simuleeritud võidusõit). See tähendab sõitmist virtuaalses simuleeritud keskkonnas, kus masinale mõjuvad realistlikud füüsikalised jõud. Vastupidiselt tugevalt lihtsustatud niinimetatud arkaad-stiilis mängudele (näiteks Need for Speed seeria), mis on mängijale piisavalt lihtsaks tehtud, simuleeritakse simulaatoris palju täpsemalt erinevaid efekte, näiteks rehvi haarduvust, vedrustuse jäikust jne. Kuna autode füüsika baseerub reaalsel elul, siis ei andesta simulaator juhile, kui see üritab kurve füüsikat eirates läbida nagu populaarsetes videomängudes.

Seetõttu peab sõitja autot juhtima samade oskuste ning sõiduvõtetega nagu päris võidusõitjad. Masin tuleb hoida heas tasakaalus, et säilitada haarduvus kõigis rehvides ning järgida tuleb õiget sõidujoont saavutamaks võimalikult häid tulemusi. Kui sõitja ei saa auto kontrollimisega hakkama siis paremal juhul lõppeb olukord spinniga, halvemal juhul seinas ning koguni sõidu katkestamisega.

Kuna sim-racing suudab pakkuda sedavõrd tõelähedast kogemust, arendavad paljud amatöör ning professionaalsed võidusõitjad enda oskusi simulaatori abiga.