Facebook Slider

02 rFactor 2 soetamine ja installeerimine

Written by Mart on . Posted in Õpetused

Palun veenduge enne mängu ostmist, et teie arvuti vastab rFactor 2 miinimumnõuetele (ja pigem soovituslikele nõuetele), mis on järgnevad:

Miinimumnõuded:
Protsessor (CPU): 2.4 GHz Intel Core 2 või 2.4 GHz AMD Athlon x2
Muutmälu (RAM): 2 GB
Videokaart (GFX): nVidia 8600 GT või ATI/AMD 3850
Videokaardi mälu: 256MB
Operatsioonisüsteem (OS): Microsoft Windows XP, Windows Vista, Windows 7
DirectX: 9.0c
Kõvakettaruumi: 4 GB
Nõutav on internetiühendus.

Soovituslikud nõuded:
Protsessor (CPU): 3.0 GHz Intel Core 2 Duo or 3.0 GHz AMD Athlon II x2 or better
Muutmälu (RAM): 4 GB+
Videokaart (GFX): nVidia 250 GTS or ATI/AMD 4870 or better
Videokaardi mälu: 512MB+
Operatsioonisüsteem (OS): Microsoft Windows Vista 64bit, Windows 7 64bit
Kõvakettaruumi: 4 GB+
Nõutav on internetiühendus.

Märkused:
1 – Vajalik on 2008 C++ Runtimes SP1 (sisaldub installeris).
2 – rFactor 2 käivitusfail on 32bit. 64bit OS on soovituslik, kui soovitakse kasutada üle 4GB RAMi.

Installeerimine:

Esimene samm: Lae alla värskeim rFactor 2 build (full installer)

Teine samm: Installeeri rFactor 2 oma arvutisse. Soovituslikud sätted on juba installeri poolt valitud, samuti paigutatakse töölauale kiirkäivitusikoon.

Märkused:
Installeerimise käigus küsitakse KAHTE kausta, Core ja Data. Core sisaldab endas mängu põhifaile ning Data suuremaid masinate ning radade faile, videokorduseid, ekraanitõmmiseid ja mängija informatsiooni. 

rF2 1

Ostmine:

Kolmas samm: Käivita rFactor 2 kiirkäivitusikoonist. See avab rFactor 2 'Käivitaja'.

Neljas samm: Vali ülevalt 'Purchase' sakk.

rF2 2

Samm 4a: Vajuta nupul 'Next', mis asub Buy Licence kõrval.
Samm 4b: Vajuta nupup 'Next' selle litsentsitüübi kõrval, mida soetada soovid:

Buy rFactor 2 – sisaldab 12 kuud tasuta online mängimise võimalust misjärel tuleb online-kasutajat iga 12 kuu tagant uuendada uue maksega (~10€)
Buy rFactor 2 with Lifetime Online Membership – sisaldab eluaegset online litsentsi

Samm 4c: Sisesta enda andmed ning veendu, et need on õiged. E-maili aadressid peaksid olema väikeste tähtedega.
Samm 4d: Jäta kindlasti meelde kasutatud e-mail ning parool.
Samm 4e: Sisesta andmetest paremale jäävad CAPTCHA sõnad ning vajuta 'Create Account'.

rF2 3

Samm 4f (valikuline): Kui sul on mingisugune kupong, siis sisesta see vastavasse lahtrisse ja vajuta 'Apply'. Peale seda peaks hind olema vastavalt korrigeeritud. Kupongid ei ole tõstutundlikud. Sidekriipsud on vajalikud.

Samm 4g: Vali makse tüüp, kas Moneybookers või Paypal. Mõlemad teenused aksepteerivad enamikke krediitkaarte, moneybookers ka Swedbanki deebetkaarte. Vajuta nupul 'Buy' oma valiku kõrval ning lõpeta makse kasutades vastava keskkonna ankeete.
* Krediitkaardi puudumisel võid abi küsida meie Jututoast, mille leiad ülalt menüüst. Arvesta, et abistame ainult 100% ettemaksu korral ning enda vabast ajast.
Samm 4h: Talleta endale arve number/tellimuse number, mida näidatakse Kinnitusel.

Toimingud:

Viies samm: Vali Käivitajast 'Simulate' sakk. Peaksid seal nägema kolme peamist valikuvõimalust: Single Player (üksikmäng), Online Race (võrgumäng) ja Developer (arendajarežiim).

Kuues samm: Vajuta hallil 'Login' nupul Käivitaja keskel ning sisesta enda e-mail ja parool, mille valisid konto loomisel. NB! Kasuta väiketähti.

Seitsmes samm: Kõik kolm valikuvõimalust peaksid nüüd olema värvilised, kuid veel enne nende valimist vajuta all paremas nurgas olevale 'Configure Sim' nupule.

rF2 4 

Kaheksas samm: Vali resolutsioon, mida soovid kasutada. Soovitame kasutada monitori native resolutsiooni. See on tavaliselt sama, mida kasutab Windows töölaual. Vali ka teised valikud ning vajuta OK.

Üheksas samm: Võid nüüd valida kas Single Player, Online Race või Developer vajutades Käivitajas vastavale pildile. Samuti saad alt paremalt nurgast valida Host, kui soovid serverit luua.

 

rFactor 2 uuendamine:

Vahepeal tasub vaadata, kas sinu rFactor 2 versioon on viimane saadaolev. Selleks vali Käivitajas Update sakk ning kliki nupul Check for Updates. Kui leitakse uuem versioon, siis kliki, et see alla laadida ja installeerida. Võid seda sammu korrata, et näha, kas on veel uuendusi.

Radade ja modide installeerimine:

Modide ja radade installeerimiseks tuleb alla laetud RFMOD fail Packages kausta panna ning siis võimalust 1 (tarkvarast väljas) või 2 (tarkvara sees) kasutades installida.

Märkused:
Vaikeolekus asub Packages kaust /My Documents/rFactor2/Packages/

Võimalus 1: Kui soovid mängus aktiivseid RFMOD pakke enne mängu käivitamist seadistada, siis vali Käivitajas Simulate sakis all paremal nurgas asuv Manage Mods nupp. Avaneb uus aken, mis loeb automaatselt Packages kaustas olevad RFMOD failid. RFMOD failil paremat klikki tehes näeb saadavalolevaid võimalusi.

Võimalus 2: Käivita kas üksikmängu või online-mängu variant ning näed series option (üksikmäng) või mod management (online-mäng) võimalusi. Tarkvara loeb automaatselt Packages kaustas olevad modid ning saad need otse tarkvara seest installeerida või uuendada.

Mõningad modid/rajad on leitavad F1CEL FTP-st.

Küsimuste tekkimisel võid abi küsida Jututoast või e-maili teel This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.